Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec stanu epidemii a prawo pracy

19 maja 2022 | Kadry i Płace | Natalia Wołkowycka Karolina Pomarańska

W okresie obowiązującego od 16 maja 2022 r. stanu zagrożenia epidemicznego wciąż obowiązują rozwiązania wprowadzone przepisami specustawy covidowej. Będą ułatwiać życie pracodawcom do czasu jego odwołania.

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w miejsce stanu epidemii z punktu widzenia pracodawców nie wpłynie znacząco na ich obowiązki. Ustawodawca w tzw. specustawie covidowej praktycznie zrównuje stan zagrożenia epidemicznego ze stanem epidemii w zakresie obowiązków pracodawcy. Zasadniczą zmianą będzie dopiero zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego, bez ponownego wprowadzenia stanu epidemii. Na chwilę obecną informacje na temat zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego nie są jednak znane.

Praca zdalna wciąż możliwa

Skierowanie pracownika na pracę zdalną po odwołaniu stanu epidemii i wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego nadal jest dopuszczalne. Zgodnie z postanowieniami tzw. specustawy covidowej, pracodawca może skierować pracownika do wykonywania pracy zdalnej tak w okresie obowiązywania stanu epidemii, jak i stanu zagrożenia epidemicznego, a także w okresie trzech miesięcy po ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12270

Wydanie: 12270

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament