Oferta dla dojrzewających późno
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski o współpracy z AZS i tegorocznych mistrzostwach świata.
Podpisaliście porozumienie o współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym. Na czym ma ona polegać?
W uproszczeniu można powiedzieć, że chcemy stworzyć możliwość kontynuacji szkolenia młodzieży, która kończy liceum, a nie jest tak mocna sportowo, żeby już występować w najlepszych klubach. Często ta część naszych adeptów szuka pomysłu na siebie, myśli o studiach, ale nie chce też porzucać siatkówki. To oferta dla młodzieży, która kończy szkołę średnią, chce się uczyć i jednocześnie uczestniczyć w zorganizowanych formach siatkarskiej rywalizacji. Ten projekt ma przyciągnąć te wyższe uczelnie, które chciałyby uczestniczyć w lidze akademickiej. Projekt mamy rozpisany, teraz potrzebne są pieniądze. Czekamy na odpowiedź z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji.
O jak wielkie pieniądze chodzi?
W przypadku dwóch lig, męskiej i żeńskiej, liczących po 16 drużyn potrzeba byłoby około 4,5–5 mln złotych. Oczywiście, nie wszystko musi pochodzić z dotacji ministerstw, bo uczelnie posiadają swoje środki na obiekty, stroje itp. To jest do ustalenia. Wstępnie rozmawialiśmy też z jednym z potencjalnych sponsorów technicznych, który byłby zainteresowany wejściem w projekt. Generalnie, środki są potrzebne na tzw. koszty stałe, czyli opłacenie wyjazdów, hal, hoteli, wynagrodzenia dla sędziów, ale żeby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta