Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grafik można także wywiesić na tablicy ogłoszeń

17 listopada 2022 | Kadry i Płace | Marek Rotkiewicz

Wolno stosować każdy sposób przekazania pracownikom harmonogramów, który daje możliwość faktycznego zapoznania się z nimi oraz powracania do ich treści.

∑ Czy są jakieś ograniczenia w zakresie sposobu przekazania pracownikowi harmonogramu czasu pracy, tzn. czy można to zrobić np. poprzez któryś z komunikatorów, wysłać na telefon itp.? Czy wszyscy muszą otrzymywać harmonogramy w taki sam sposób? – pyta czytelniczka.

Przepisy kodeksu pracy ogólnie wskazują, że rozkłady są sporządzane w formie papierowej lub elektronicznej, przy czym w tym kontekście określenia te należy rozumieć potocznie. Stosować wolno każdy sposób przekazania pracownikom harmonogramów, który daje możliwość faktycznego zapoznania się z nimi oraz powracania do ich treści.

Obowiązek tworzenia

Rozkłady czasu pracy (w znaczeniu – harmonogramy pracy, grafiki pracy) należy tworzyć, gdy nie jest spełniona jedna z następujących przesłanek:

1) rozkład czasu pracy pracownika wynika z prawa pracy albo z umowy o pracę (są to stałe rozkłady wskazujące na wykonywanie pracy w tych samych dniach i tych samych godzinach, np. zapis regulaminu:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12422

Wydanie: 12422

Spis treści
Zamów abonament