Budujemy Europę o silniejszym wymiarze społecznym
W polskim systemie ochrony zdrowia dobrze widać efekty wsparcia Funduszy Europejskich, przyznanych Polsce na lata 2014–2020.
Przykłady to świetnie przygotowana kadra medyczna, programy profilaktyczne ukierunkowane na najczęstsze problemy zdrowotne Polaków, rozwój opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieci i młodzieży oraz placówki medyczne dostosowane do osób ze szczególnymi potrzebami.
Ochrona zdrowia przede wszystkim
Możliwość wydatkowania Funduszy Europejskich przyznanych Polsce na lata 2014–2020 potrwa do końca 2023 roku. Już teraz na każdym kroku widać efekty unijnego wsparcia, którego jednym z kluczowych beneficjentów jest sektor ochrony zdrowia. Tworzenie spójnej Europy w wymiarze społecznym to realizacja szeregu działań polegających na poprawie organizacji udzielania opieki medycznej, przeciwdziałaniu negatywnym trendom demograficznym czy zwiększaniu jakości kształcenia na kierunkach medycznych. Co istotne, poprzez skierowanie strumienia unijnego wsparcia na zwiększenie dostępności do profilaktyki zdrowotnej Fundusze Europejskie posłużyły kształtowaniu wśród Polaków świadomości dbania o zdrowie.
Na inicjatywy wzmacniające sektor ochrony zdrowia w skali całego kraju, w tym zapewniające lepszą dostępność do profilaktyki, łatwiejsze korzystanie ze świadczeń czy efektywniejsze warunki kształcenia kadry medycznej, przeznaczono wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, w wysokości ponad 525 mln euro. Efektem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta