15 lat budowania siły polskich innowacji
Od powstania Centrum przekazaliśmy ponad 70 miliardów złotych na wsparcie prac B+R polskich przedsiębiorstw, uczelni oraz instytutów badawczych – mówi Ewelina Dadasiewicz, dyrektor działu komunikacji i marketingu strategicznego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
NCBR w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji zorganizowaliście konferencję „Horyzont innowacji”. Co się wydarzyło podczas konferencji?
Okazała się prawdziwym świętem innowacji. Zaprezentowaliśmy efekty naszej wspólnej pracy z partnerami, ale też odsłoniliśmy plany na najbliższą przyszłość. Podsumowując 15 lat, dzieliliśmy się najlepszymi praktykami z kraju i ze świata, zaprezentowaliśmy efekty wielu nowatorskich projektów, rozmawialiśmy, jak wykorzystać szanse związane z rewolucją cyfrową i klimatyczną. Duży blok naszego wydarzenia poświęciliśmy innowacyjnym start-upom oraz współpracy międzynarodowej.
15 lat to spory bagaż doświadczeń we współpracy z przedsiębiorcami i naukowcami. Jak zmieniło się Centrum przez ten czas i co wyniosło z niełatwego zadania, jakim jest łączenie dwóch światów – innowacyjnego biznesu i nauki?
15 lat Narodowego Centrum Badań i Rozwoju to 15 lat budowania siły polskich innowacji. Przez ten czas z małej instytucji NCBR rozwinęło się w największy ośrodek wspierania innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej, z budżetem rzędu miliarda euro rocznie. Połączyliśmy tysiące polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy z tego wsparcia skorzystali, a dziś ich wynalazki sprawiają, że żyjemy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta