Windykacyjne rozwiązania
Aby wybrać właściwego windykatora, warto poznać politykę firmy, metody jej pracy, a także zorientować się, jakich klientów obsługuje.
Biznes w Polsce to przede wszystkim mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, których pozycja finansowa w większości jest znacznie mniej stabilna niż dużych firm czy międzynarodowych korporacji. Firmy z sektora MŚP są mniej odporne na zachwiania rynkowe, losowe lub często nieprzewidywalne zdarzenia – takie jak Covid-19 czy wojna w Ukrainie. Co więcej, te przedsiębiorstwa muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami finansowymi – cyklicznym wzrostem kosztów utrzymania pracownika, długimi okresami płatności oraz coraz powszechniejszymi opóźnieniami w regulowaniu rachunków, co jest prostą drogą do zatorów finansowych. Właśnie z takimi zatorami płatniczymi może się w Polsce mierzyć nawet 40 proc. małych i średnich firm.
Jednak to, co najważniejsze, to świadomość, że można podejmować czynności, które będą zabezpieczały biznes przed utratą płynności finansowej, zwiększą szansę na zachowanie terminowego regulowania rachunków przez kontrahentów, a także odzyskają wierzytelności lub ograniczą ryzyko ich powstawania. Wśród takich rozwiązań znajdują się m.in. windykacja polubowna, podjęcie stałej współpracy z wyspecjalizowaną firmą windykacyjną czy weryfikacja wiarygodności finansowej w bazach biur informacji gospodarczej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta