Niech Europa będzie atrakcyjnym miejscem inwestycji
Łatwiej będzie przeciwdziałać zmianom klimatycznym, jeśli umożliwimy europejskiemu przemysłowi uzyskanie przodownictwa w zielonej i sprawiedliwej transformacji.
Walka ze zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska to nasze największe wyzwanie, któremu musimy stawić czoła dla dobra przyszłych pokoleń. Aby odnieść sukces, musimy zrewolucjonizować sposób życia, produkcji i przemieszczania się. Oznacza to bezprecedensowe inwestycje, w przypadku których sektor publiczny i prywatny muszą połączyć siły.
Trzeba stworzyć odpowiednie warunki, aby Europa pozostała atrakcyjnym miejscem do inwestowania w sektory strategiczne dla transformacji ekologicznej. Przedsiębiorstwa z kolei muszą wykorzystać powstałe możliwości, zobowiązując się do stosowania technologii dostosowanych do przyszłych wyzwań i szybko zwiększając swoją przyjazną środowisku produkcję.
Europejski Zielony Ład stworzył podstawy do tego, aby do 2050 r. Europa stała się kontynentem neutralnym dla klimatu. Zagwarantuje to długoterminową konkurencyjność Unii Europejskiej. W maju, proponując co najmniej 20 mld euro na realizację planu REPowerEU, wrzuciliśmy wyższy bieg, aby przyspieszyć wzrost udziału produkcji energii ze źródeł odnawialnych i poprawę efektywności energetycznej.
Amerykańska ustawa budzi obawy Europy
Stoimy przed...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta