Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiełbasa międzynarodowa

21 stycznia 2023 | Plus Minus | Irena Lasota

Jeśli Polska otrzymała tzw. ziemie zachodnie jako kompensację za terytoria włączone do Związku Sowieckiego, to niech Rosja wypłaci Polsce odszkodowanie choćby za mienie zrabowane na tych poniemieckich ziemiach.

Coraz rzadziej piszę o Polsce, o tym, co się dzieje w polityce czy w sprawach społecznych lub obyczajowych, chyba że ma to jakiś związek z wojną na Ukrainie. Ta wojna ma dla wielu pierwszorzędne znaczenie, oceniamy różne wydarzenia czy wypowiedzi pod kątem wspierania Ukrainy, szkodzenia jej lub bycia obojętnym. Niezależnie od tego pisanie o tym, co dzieje się w kraju, w którym nie byłam od pięciu lat, jest raczej trudne. Zwłaszcza że czytanie, nawet codziennie, informacji i komentarzy staje się bardzo nużące.

Kiedyś, 30 lat temu i nawet nie tak dawno, brałam na poważnie różne artykuły „Gazety Wyborczej”, polemizowałam z nimi, krytykowałam czy wyśmiewałam, ale i to mi przeszło. Może dlatego, że widać, że wiele opinii jest wynikiem wiary, a nie wiedzy, a zatem tłumaczenie czy informowanie czytelnika – wyznawcy jednej opcji – że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12476

Wydanie: 12476

Zamów abonament