Zielona zmiana nabiera rozpędu
Transformacja energetyczna, walka ze smogiem, usprawnienie gospodarki wodnej i odpadowej, zagospodarowanie zieleni miejskiej, kształcenie ekoodpowiedzialnych obywateli. Zielone zmiany objęły wszystkie obszary naszego życia.
Miasta i regiony są bardzo istotnym ogniwem łańcucha zmian, ponieważ jako pierwsze, na poziomie lokalnym, mierzą się z proekologicznymi projektami i innowacjami. Jak poprawnie przebrnąć przez transformację i złagodzić koszty przemiany? Jak wejść w zieloną przyszłość z dumnie uniesioną głową?
O tym podczas panelu „Zielona przyszłość miast i regionów” na VIII Europejskim Kongresie Samorządów (EKS) mówili Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarku Warmińskiego, Jacob Trøst, burmistrz Bornholmu, Izabela Śliwińska, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Łukasz Niewola, dyrektor komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Grupie LUX MED, oraz Dominika Bagińska-Chyłek z Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Zielona wyspa
Jacob Trøs opowiedział o tym, jak na przełomie lat 80. i 90. zaczęła się długa droga, która w 2006 r. doszła do etapu prac nad stworzeniem „zielonej wyspy”, zrównoważonej w 100 proc....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta