Firmy chcą liberalizacji na rynku kasyn online
Branża liczy na demonopolizację sektora e-hazardu. Uderzyłoby to w szarą strefę – twierdzą eksperci. Ale faktyczna gra toczy się o dostęp do rynku wartego 17 mld zł.
Rynek legalnych kasyn i automatów w Polsce jest jednym z najmniejszych w Europie. Ale choć, jak podają analitycy EY, jego przychody znajdują się w grupie dziesięciu najniższych w UE – to wciąż stanowi on bardzo atrakcyjny kąsek.
Dziś prawie 50 proc. przychodów na nim generują m.in. wirtualne ruletki i e-stoły karciane. Na tej części hazardu online rękę trzyma jednak państwo. Firmy z branży chciałyby demonopolizacji – wskazują, że po dopuszczeniu do stołu dochody państwa z tytułu gier online wzrosłyby znacząco, rynek jeszcze by się rozwinął i opuścilibyśmy unijny ogon.
Państwowe eldorado
– Bardziej liberalny charakter regulacji prawnych w większości krajów Unii Europejskiej skutkuje dynamicznym rozwojem tamtejszych rynków hazardowych. To z kolei wiąże się zwiększającymi się przychodami zarówno legalnych operatorów oferujących gry kasynowe, jak i budżetów państw z tytułu otrzymywanych podatków – mówi Paweł Sikora, prezes stowarzyszenia Graj Legalnie,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta