Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CancEl culture po polsku

10 czerwca 2023 | Plus Minus | Katarzyna Sadło

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”: „Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin wielokrotnie przyłapani byli na propagowaniu rasizmu i antysemityzmu. Do tej pory nie były jednak znane antysemickie wypowiedzi bądź teksty samego Romana Giertycha. Redakcja antyfaszystowskiego magazynu »Nigdy więcej« ujawniła, że na łamach pisma »Wszechpolak«, użył on antysemickiego wyzwiska »parchy« dla określenia swoich wrogów”.

Niewielu już pamięta, że były czasy – wcale nie tak odległe – gdy Roman Giertych był dyżurnym polskim faszystą i antysemitą, choć akurat antysemityzm był u niego irytująco bezobjawowy. Do czasu, kiedy w 2007 roku Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” nie odkryło jakiegoś jego starego, niszowego artykułu, gdzie użył słowa „parchy”. Podobno nawet nie wobec Żydów, tylko wobec komunistów. Tak przynajmniej tłumaczył się dwa lata temu, gdy znowu wrócił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12592

Wydanie: 12592

Zamów abonament