Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sezon na kanalie

10 czerwca 2023 | Plus Minus | robert mazurek

Cytatów przypisywanych Stalinowi jest tyle, że gdyby miał to wszystko powiedzieć, to nie miałby czasu na sen. A sypiał i to nie tylko z żoną Mołotowa, którą chciał sprowadzić do Soczi.

Notabene Polinę Żemczużynę zawsze będę już kojarzył z tym, że najpierw była dyrektorką fabryki perfum, a potem ministrem przemysłu rybnego. W związku z tym nie chcę wiedzieć, czym naprawdę pachniały perfumy Czerwona Moskwa, które wprowadziła na rynek i czy aby na pewno była to podróbka Chanel No 5, jak twierdzono. O niej samej mógłbym bez końca, bo to bardzo ciekawa dama była, wróćmy jednak do obiektu jej autentycznej fascynacji, do Stalina.

To on miał być autorem tezy, iż w miarę postępów w budowaniu socjalizmu walka klas zaostrza się, ale nie musiał przecież pisać tego własnoręcznie. Miał wszak zastępy usłużnych intelektualistów, którzy odgadywali pragnienia i myśli przywódcy. To jedno się nie zmieniło,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12592

Wydanie: 12592

Zamów abonament