Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sejm białej rękawiczki

10 czerwca 2023 | Plus Minus | Robert Górski

Borys Budka w foliowej czapeczce, Grzegorz Braun w gabinecie i dwie siódemki Andrzeja Seweryna. Czyli jak maszerować, to tylko z Donaldem!

Ach, co to był za marsz! Ciągnęły się szeregi prosto, długo, daleko jako morza brzegi. I widziałem ich wodza. Ma na imię Donald.

Rozpoznali państwo parafrazę „Reduty Ordona”? Tak, wiemy, tamten wódz z wiersza Mickiewicza to był carski generał. I nie chcielibyśmy, żeby wyszło, że coś komuś sugerujemy. Ale sami wiecie… Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie powstała bez powodu. Wszyscy wiedzą, kto z Putinem po molo spacerował i co wtedy uzgodnili.

Tak czy owak wódz Donald odniósł sukces. Ludzi był tłum (według TVN, bo według TVP tłumek). No i udało się wreszcie zdyscyplinować niesfornych urwisów: Szymonka i Władzia. Wierzgali, wierzgali, ale w końcu przyszli. Tylko Włodzimierz Iljicz Czarzasty od razu wiedział, że trzeba się stawić. Ale on przećwiczył równanie szeregów w matce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12592

Wydanie: 12592

Zamów abonament