Nigeryjski blockchain ratuje życie
Algorytm rozpoznający wzorce pracy serca, które odpowiadają za najczęstsze problemy kardiologiczne, czy pomagający w leczeniu bezpłodności – start-upy sięgają po sztuczną inteligencję, by ta poprawiła jakość ochrony naszego zdrowia.
Technologie tzw. systemów uczących się (m.in. machine learning czy deep learning) mogą ulepszyć każdy aspekt działania branży opieki medycznej – od wsparcia lekarzy we wczesnym wykrywaniu chorób, po przyspieszenie rozwoju badań. Nic dziwnego więc, że start-upy coraz chętniej wykorzystują AI, aby poprawiać jakość i funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia. To m.in. dla tych firm Google uruchomił właśnie kolejny program: Growth Academy: AI for Health. Ma pomóc start-upom z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu w łatwiejszym skalowaniu i wprowadzaniu innowacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (twórcy nowatorskich technologii mogą aplikować do tego programu do 10 lipca br.).
Iker Casillas walczy z chorobami serca
W tym regionie świata jest sporo ciekawych projektów, które mają szansę zrewolucjonizować opiekę medyczną. Wystarczy wspomnieć o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta