06 lipca 2023 | Sport | Krzysztof Rawa
Iga Świątek zagra w trzeciej rundzie, ale nie wiadomo kiedy, bo pogoda w Londynie jest dość kapryśna
autor zdjęcia: PAP/EPA
źródło: Rzeczpospolita

Iga Świątek powitała kort centralny, wygrywając z Sarą Sorribes Tormo 6:2, 6:0. Deszcz nadal przeszkadza, ale mniej.

Wimbledon cierpliwie musi znosić kolejne przerwy na deszcz. W środę było lepiej niż we wtorek, rytualne narzekania na pogodę wybrzmiewały tu i tam, ale dachy poszły w ruch, więc mecz Polki z Hiszpanką na korcie centralnym odbył się wedle planu, tuż po spotkaniu Darii Kasatkiny z Jodie Burrage, przegranym przez Brytyjkę 0:6, 2:6. To miejscowi przyjęli nawet brawami, bo pannie Jodie groziła porażka bez wygranego gema.

Optymistycznie zakładano w polskiej strefie kibicowania, że drugi mecz Świątek nie potrwa długo, ale niektórzy przypominali: Sorribes Tormo nie jest tenisistką słabą, jest też na pewno wytrzymała – niedawno zagrała z Beatriz Haddad Maią najdłuższy mecz w kronikach Roland Garros, trwający 3 godziny i 51 minut.

Dzięki wsparciu mamy-instruktorki gra w tenisa od dziecka. Od 2017 roku znajduje się w pierwszej setce rankingu WTA, trochę lepiej spisuje się w turniejach deblowych, lubi najbardziej korty ziemne. To wszystko nie oznaczało, że miała czym zagrozić Polce.