Długi po Hitlerze
Podczas lektury książki niemieckich naukowców o wojennych reparacjach ciemno się robi przed oczami od zawiłości analizowanej materii, ale też i od poczucia niesprawiedliwości.
W historii coraz częściej do głosu dochodzą liczby, czy to przy szacowaniu wielkości armii, czy poziomu życia i dochodów obywateli. W książce „Wyparte – odroczone – odrzucone” historyka i lekarza Karla Heinza Rotha oraz politologa Hartmuta Rübnera spotykamy się wręcz z księgowością, a na pewno z ekonomią historyczną. Nic dziwnego, skoro tematem są reparacje niemieckie wobec aliantów po II wojnie światowej, a w szczególności wobec Polski i Grecji.
Duża część książki ma charakter stricte historyczny, np. rozdziały poświęcone okupacji niemieckiej w Polsce. Autorzy ukazują rozmiary terroru i ludobójstwa wobec Polaków, którzy w planach hitlerowskich przeznaczeni byli do wyniszczenia jako naród. Roth...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta