PPK: programu nie można zlikwidować
Po uruchomieniu PPK pracodawca nie może zrezygnować z tego programu. Może jednak zmienić instytucję finansową, z którą zawarł umowę o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym.
Pracodawca może wypowiedzieć umowę o zarządzanie PPK dopiero wtedy, gdy zawarł umowę o zarządzanie PPK z inną instytucją finansową zarządzaną przez inne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, powszechne towarzystwo emerytalne, pracownicze towarzystwo emerytalne albo zakład ubezpieczeń. Muszą to być oczywiście podmioty umieszczone w Ewidencji PPK prowadzonej przez PFR S.A.
W takim przypadku pracodawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy o zarządzanie PPK z inną (nową) instytucją finansową:
∑ zawiera w imieniu i na rzecz osoby zatrudnionej u tego pracodawcy umowę o prowadzenie PPK, jeżeli osoba ta miała zawartą umowę o prowadzenie PPK w dniu poprzedzającym dzień zawarcia przez pracodawcę umowy o zarządzanie PPK z nową instytucją finansową, a także
∑ informuje osobę zatrudnioną, o której mowa powyżej, o obowiązku złożenia w jej imieniu wniosku o wypłatę transferową środków zgromadzonych na jej rachunku PPK prowadzonym przez instytucję finansową, której umowa o zarządzanie PPK została wypowiedziana przez pracodawcę, na jej rachunek PPK prowadzony przez nową instytucję...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta