Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Byle tak dalej

10 lutego 2024 | Plus Minus | Irena Lasota

Propagandowym konikiem Moskwy jest to, że sankcje nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście mają.

Ileż to dobrych wiadomości można znaleźć, jak się poszpera. Mnie bardzo interesuje wojna Rosji z Ukrainą i już mam dosyć tego, często wymyślanego i kontrolowanego przez Moskwę, judzenia (wolno jeszcze używać tego słowa?) przeciwko Ukrainie i prezydentowi Zełenskiemu. Należy pamiętać, że dobrą, celną i skuteczną propagandę wymyślają bardzo mądrzy i uczeni ludzie, a tylko półgłupki ją później rozprowadzają.

Ciekawe skądinąd, że IPN nie opublikował nigdy nazwisk socjologów, psychologów i innych naukowców, którzy współpracowali z władzami PRL. Zazwyczaj nie byli żadnymi TW, lecz pracownikami uniwersytetów, ale też współpracownikami KC czy MSW, którzy często pod swoim nazwiskiem pisali ekspertyzy i uczone porady. To prawda, że nie byli tajnymi współpracownikami, ale też w swoich środowiskach nie chcieli być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12795

Wydanie: 12795

Zamów abonament