Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityczne zero

10 lutego 2024 | Plus Minus | Mariusz Cieślik

W następnych wyborach prezydenckich zagłosuję na Krzysztofa Stanowskiego. Albo Dorotę Gawryluk. Albo kogoś równie nieprzewidywalnego. Właśnie dlatego, że nic o nich nie wiem. Bo o polskich politykach wiem już wszystko.

Niektórzy mówią, że w polskim życiu politycznym gorzej być nie może. Optymiści! Może być i będzie gorzej. Nie wystarczy inba w Prokuraturze Krajowej, to zaraz weźmiemy się za Trybunał Konstytucyjny. A przecież jeszcze fajnie by było Glapińskiego wyprowadzić siłą z NBP! Wyśle się paru mocnych ludzi, dla niepoznaki przebranych za ochroniarzy, i będzie pozamiatane.

Ale prawdziwa zabawa zacznie się dopiero, jak PiS wróci do władzy. Bo przecież kiedyś to się stanie! Nie wiem, dlaczego niektórym się wydaje, że system da się zamknąć, a prawicę otoczyć sanitarnym kordonem. Polska to nie Niemcy ani Francja, gdzie takie rzeczy się udają. U nas parę razy próbowano, ale bez skutku. Jeśli ktoś...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12795

Wydanie: 12795

Zamów abonament