Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dlaczego jestem pesymistą

10 lutego 2024 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński
autor zdjęcia: Mirek
źródło: Rzeczpospolita

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że słynny „wywiad” Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem jest elementem rosyjskiej operacji specjalnej wymierzonej w amerykańskie wybory prezydenckie.

Tucker Carlson oczywiście przekonuje, że chciał dać zachodniej opinii publicznej poznać głos drugiej strony, gdyż zalewana jest „propagandą” Waszyngtonu i Kijowa, no ale nie od dziś rosyjska propaganda atakuje Zachód zarzutami o hipokryzję, brak wolności słowa itp. Bo jak ta wolność wygląda w Rosji, to wszyscy doskonale wiedzą.

Ale ta historia to tylko przedsmak tego, jak będą wyglądać wybory prezydenckie w USA i jak będzie się starać ingerować w nie Rosja. Bo wbrew nadziejom formułowanym przez wielu, że jak wprowadzimy sankcje, to już zaraz, za moment Putin upadnie i Rosja się załamie – nie załamała się. Niektórzy też przekonywali, że po tym, jak zginie odpowiednia liczba żołnierzy, choćby tylu co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12795

Wydanie: 12795

Zamów abonament