Kolejne kłopoty z finansami partii Zbigniewa Ziobry
Trzeci rok z rzędu Solidarna Polska nielegalnie kredytowała się u osób fizycznych, a jej sprawozdanie nie zostało odrzucone tylko dlatego, że Sejm zliberalizował przepisy.
W 2022 roku cztery osoby kupiły dla Solidarnej Polski materiały biurowe i eksploatacyjne, wniosły też opłaty za pełnomocnictwo, a następnie partia zwróciła im te środki przelewem. Łącznie kosztowało to 435,28 zł i choć kwota wydaje się niewielka, doszło do złamania prawa. Państwowa Komisja Wyborcza od lat stoi na stanowisku, że taka praktyka stanowi nielegalne kredytowanie się partii u osób fizycznych i jest przesłanką do odrzucenia sprawozdania finansowego.
Taki los spotkał Solidarną Polskę w2020 roku. Jak ustaliła PKW, jedna z osób zapłaciła z własnych pieniędzy 976,43 zł za m.in. materiały biurowe i telefon, a następnie partia zwróciła jej za te wydatki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta