Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posłowie Kaczyński i Mejza wagarują w Sejmie

04 kwietnia 2024 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Politycy PiS zapisali się do Komisji do spraw Petycji, ale nie chodzą na posiedzenia. – Musimy pracować za nich – narzekają inni członkowie.

Zmiany w protokołowaniu przesłuchań, procedurze korekty granic gmin czy w elektronicznym postępowaniu upominawczym – m.in. takimi sprawami zajęła się podczas ostatniego posiedzenia sejmowa Komisja do spraw Petycji. Zgodnie ze swoją nazwą rozpatruje petycje, które ma prawo skierować do Sejmu każdy obywatel czy organizacja. W praktyce często dotyczą one zawiłych kwestii prawnych.

Przewodniczącym komisji jest rzecznik PiS Rafał Bochenek, a w skład wchodzi 16 posłów. Dwóch z nich to znani politycy PiS: prezes partii Jarosław Kaczyński oraz były wiceminister sportu Łukasz Mejza. Problem w tym, że w posiedzeniach nie uczestniczą, choć w przypadku Kaczyńskiego to jedyna komisja, której jest członkiem. Mejza zasiada jeszcze w Komisji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12840

Wydanie: 12840

Spis treści
Zamów abonament