Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To najbardziej brutalna kampania

04 kwietnia 2024 | Kraj | Michał Kolanko

Mamy spójny program dla miasta – mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek ubiegający się o reelekcję.

Jaka była z pana perspektywy kampania samorządowa? Czym różni się od tej z 2018 roku?

Różni się znacząco od tej sprzed lat. Z mojej perspektywy to najbardziej brutalna kampania jaką przeżywam. Jestem burmistrzem już szóstą kadencję i wiele wyborczych starć już przeszedłem. Ale mam poczucie, że w tym roku, w kampanię samorządową włączyły się osoby, które niekoniecznie u nas mieszkają, nie pochodzą z Mikołajek ani z gminy Mikołajki, natomiast mają różnego rodzaju interesy, które chcą bez względu na wszystko realizować. Dlatego ta kampania jest tak brutalna i brudna. Osoby te wyłożyły duże pieniądze, śmiem też twierdzić, że opłacani są też dziennikarze, by różne nieprawdziwe i fałszywe informacje na mój temat, na temat gminy i miasta były przekazywane społeczności Mikołajek.

Może pan podać konkretne przykłady, jeśli chodzi o tę brutalną kampanię?

Wydawanie anonimowej gazetki mającej na celu szkalowanie mojej osoby, bez stopki redakcyjnej i roznoszenie jej w nocy po terenie gminy. Rozwieszanie przez zamaskowane osoby, także w nocy, banerów z treściami mającymi na celu wprowadzenie w błąd mieszkańców. Preparowanie i przekazywanie w mediach społecznościowych, a także w niektórych portalach,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12840

Wydanie: 12840

Spis treści
Zamów abonament