Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak uratować dotacje z KPO na internet

04 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Państwowa administracja musi się spieszyć, jeśli za rządu Donalda Tuska nie chce stracić unijnych miliardów na budowę łączy szybkiego internetu.

Po tym, jak część operatorów wycofała się z inwestycji w internetową sieć wspieranych z Krajowego Planu Odbudowy, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski nie ukrywa, że potrzebuje szybko nowej koncepcji.

– Przygotowujemy się do przeprowadzenia trzeciego konkursu wniosków o wsparcie inwestycji mających na celu zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam. Chcemy zmienić warunki w porównaniu z pierwszymi dwoma naborami – mówi „Rzeczpospolitej” Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Przekonać operatorów

Dyrektor CPPC przyznaje, że z punktu widzenia administracji ważny jest czas i to, aby w ogóle wykorzystać środki z KPO na budowę sieci. Rezygnacje operatorów z udziału w inwestycjach spowodowały, że do wzięcia jest nadal 2,7 mld zł. A może być nawet 3 mld zł.

– Celujemy z ogłoszeniem konkursu w pierwszej połowie maja. To praktycznie ostatni moment, aby projekty z KPO mogły zostać wykonane w terminie, czyli do połowy 2026 r. z małym marginesem – mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12840

Wydanie: 12840

Spis treści
Zamów abonament