Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny przesyłek pocztowych w górę

04 kwietnia 2024 | Prawo co dnia | Szymon Cydzik

Od 1 kwietnia podrożały koszty wysyłania pism przez Pocztę Polską. Uderzy to po kieszeni adwokatów i radców prawnych. Samorządy po raz kolejny apelują więc o dwustronne doręczenia przez Portal Informacyjny Sądów.

Koszty przesyłek poleconych wzrosły o złotówkę. Za mniejszą (format S) zapłacimy teraz 7,8 zł (9,8 zł za priorytetową). Większa (format M) to koszt 8,3 zł za ekonomiczną i 10,3 zł priorytet.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Poczty Polskiej, przy ustalaniu kwoty podwyżki wzięto pod uwagę istotne zmiany czynników, takich jak coroczny wzrost minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia, zmiana cen towarów i usług, oraz średniej rocznej ceny energii elektrycznej. Czynniki te są niezależne od spółki, ale mają wysoki wpływ na ponoszone przez nią koszty. Zmiany w cenniku mają też zminimalizować ryzyka straty na powszechnej usłudze pocztowej.

Podwyżka o złotówkę przełoży się jednak na znaczne koszty dla kancelarii adwokatów i radców.

– Część kosztów w sprawach z wyboru można przerzucić na klienta, ale w sprawach z urzędu jest dramat – mówi adwokat, dr Karol...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12840

Wydanie: 12840

Spis treści
Zamów abonament