Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkalujący wpis w internecie uzasadni zwolnienie

11 lipca 2024 | Kadry i Płace | Mateusz Ducki

Aktywność w mediach społecznościowych należy do sfery prywatności. Jeśli jednak pracownik pomawia pracodawcę lub współpracowników, naraża się na utratę zatrudnienia.

Popularność mediów społecznościowych zachęca ludzi do dzielenia się wieloma szczegółami swojego życia. Treści publikowane w mediach społecznościowych często obejmują codzienne sprawy, takie jak jedzenie czy zakupy. Ponieważ praca stanowi istotną część życia człowieka, w mediach społecznościowych pojawiają się też treści dotyczące życia zawodowego. Wówczas granica między prywatnością pracownika a jego obowiązkami zawodowymi staje się bardzo cienka.

Możliwy monitoring?

Nie ulega wątpliwości, że firmy nie mogą stale ani doraźnie sprawdzać treści zamieszczanych przez ich pracowników w mediach społecznościowych. Nie tylko naruszałoby to prywatność pracowników, ale też mogłoby być uznane za nielegalny monitoring. Przepisy kodeksu pracy niewątpliwie nie zezwalają na prowadzenie przez firmy monitoringu w takiej formie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12921

Wydanie: 12921

Spis treści
Zamów abonament