Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Naszym obowiązkiem jest trwać w mediach społecznościowych

09 listopada 2024 | Plus Minus | Marcin Kube
autor zdjęcia: materiały prasowe
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Ludzie przyzwyczaili się już dawno temu, że wyrażam na Twitterze swoje opinie, i jeślibym nagle zniknęła, mogliby poczuć się opuszczeni. A w moim kraju jest już i tak dość powodów, by zwykli ludzie poczuli się porzuceni. Rozmowa z Claudią Piñeiro, argentyńską pisarką

Przed spotkaniem autorskim widziałem, że robiła sobie pani selfie w księgarni. Wrzuci je pani na swoje media społecznościowe?

Tak, zawsze byłam aktywna przede wszystkim na Twitterze (dzisiaj X – red.) i Instagramie. Ten drugi bardziej służy do promowania książek. Natomiast Twitter pozwala wyrazić opinie i poglądy. Ale i tam informuję, że np. właśnie jestem w Polsce i biorę udział w spotkaniach, festiwalach.

Nie miała pani nigdy pokusy, żeby zawiesić swoje konta?

Na tym etapie kariery w gruncie rzeczy do niczego już nie potrzebuję mediów społecznościowych, jeśli chodzi o promocję...

…bo podkreślmy, że jest pani jedną z najlepiej sprzedających się autorek w Argentynie i w pierwszej piątce argentyńskich pisarzy tłumaczonych na obce języki, z czego jedną z dwóch, która wciąż żyje.

Tak, aktywność w internecie jest dla mnie ważna ze względu na działalność obywatelską, opór przeciwko temu, co się dzieje w kraju i na świecie, przeciwko działaniom – niekiedy wręcz faszystowskim – rządu, który chce nas wyciszyć, i uważam, że muszę być tu aktywna.

Niektórzy twórcy narzekają, że ta nieustanna aktywność i walka z trollami mocno ich eksploatuje.

Trochę tak, bo np. przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13023

Wydanie: 13023

Zamów abonament