Dom bardziej ekologiczny i tańszy. Dzięki termomodernizacji
Nawet o ponad połowę mogą nam spaść rachunki za ogrzewanie domu, jeśli przeprowadzimy jego kompleksową termomodernizację. Jednak trzeba nie tylko wymienić stare okna czy drzwi, ale też docieplić ściany, dach i podłogi, a także przeprowadzić modernizację systemu grzewczego.
Nermomodernizacja jest istotna dla polskich gospodarstw domowych, pomaga oszczędzać energię, zwiększać komfort cieplny i obniżać rachunki, ale też pozwala na redukcję emisji szkodliwych substancji do środowiska – podkreślają eksperci od budownictwa.
Kopciuchy do pilnej wymiany.
A przy okazji ociepl cały dom
W Polsce wciąż jest jeszcze kilka milionów pieców węglowych – tak zwanych kopciuchów, które trują powietrze i przez emisję gazów cieplarnianych niszczą klimat.
Od tego roku piece, które nie spełniają norm żadnej z klas, są zabronione w połowie kraju. Dotyczy to m.in. województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego (oraz kotły klasy 1. i 2.) zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego (piece o klasie 3. i 4. – od 1 lipca 2024 r.). Na Śląsku i Podkarpaciu nie można korzystać z kotłów bezklasowych używanych od pięciu do dziesięciu lat od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta