Sprawy o czynsz nie mają wstępu do SN. To luka?
W sprawach o czynsz najmu lub dzierżawy, niezależnie od jego wysokości, nie ma skargi kasacyjnej. To wymaga przed wkroczeniem na tę drogę dokładnego przeanalizowania roszczenia i skupienia się na niższych instancjach.
Kwestia ta wynikła w sprawie, w której powód dochodził od pozwanego zapłaty 246 tys. zł z odsetkami ustawowymi za opóźnienie z tytułu czynszu najmu należnego na podstawie umowy najmu nieruchomości. Nakazem zapłaty w postępowaniu nakazowym Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł zgodnie z żądaniem pozwu, a na skutek złożonych przez pozwanego zarzutów sąd ten uchylił nakaz w części zasądzającej odsetki za opóźnienie i utrzymał go w mocy w pozostałym zakresie.
Skargę kasacyjną od tego wyroku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)