Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdzie jest siedlisko duszy?

07 lutego 1998 | Plus Minus | MB ZW

DYSKUSJA O KLONOWANIU

Przy każdej technologii, jaką cywilizacja stworzyła, występuje ważenie zysków i strat

Gdzie jest siedlisko duszy?

Informacje o coraz większych możliwościach sterowania procesami genetycznymi, o ponawianych próbach klonowania organizmów wyższych, skłoniły nas do zorganizowania dyskusji redakcyjnej o tych sprawach. Nasze zaproszenie przyjęli profesorowie: ks. Wojciech BOŁOZ - specjalista w zakresie teologii moralnej, prorektor ATK, Piotr STĘPIEŃ - genetyk molekularny z UW, Edmund Wnuk-LIPIŃSKI - socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, WŁODZIMIERZ Zagórski-Ostoja - biolog molekularny, dyrektor Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz Jacek Zaremba - genetyk z Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Redakcję reprezentowali Magdalena Bajer i Zbigniew Wojtasiński.

Prosimy panów o przedstawienie stanu rzeczy, tego, co rzeczywiście dzieje się w laboratoriach.

JACEK ZAREMBA: Próby klonowania zaczęły się dawno, ponad 30 lat temu. Przyniosły pewien sukces, mianowicie udało się sklonować żabę -- do stadium kijanki. Robiono to tak, że jądro do ro słejkomórki, zawierające pełną informację genetyczną, przenoszono do komórki jajowej żaby, z której to komórki usunięto wcześniej jej własne jądro. Profesor Piotr Słonimski, wybitny biolog pracujący stale w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1304

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament