Informacje
Informacje
Po 2 dniach zażartych negocjacji w Paryżu przedstawiciele krajów OECD stracili wszelkie nadzieje na uratowanie do końca kwietnia wielostronnej umowy o inwestowaniu MAI/ AMI. Nie udało się im uzgodnić w dokumencie końcowym stwierdzenia zobowiązującego 29 krajów OECD do osiągnięcia przynajmniej porozumienia politycznego na sesji ministerialnej w Paryżu 27-28 kwietnia. OECD uruchomiła całe przedsięwzięcie w połowie 1995 r. z zamiarem zrównania praw i obowiązków inwestorów krajowych z zagranicznymi. Im bliżej jednak było terminu zawarcia umowy, tym więcej pojawiało się zastrzeżeń i trudności. Do końca będą trwały rozmowy w nadziei, że uda się przekonać choć część uczestników. Umowę o inwestowaniu uznało za nie do przyjęcia 656 organizacji pozarządowych z ponad 70 krajów, zwłaszcza zwolenników ochrony środowiska. Ich zdaniem, projekt umowy zwiększa prawa inwestorów nad prawami rządów, samorządów, obywateli, ludzi pracy i środowiska.
Światowe zbiory zbóż na świecie w 1997 r. były rekordowe i wyniosły 1901 mln ton -- stwierdza najnowszy biuletyn informacyjny ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO w Rzymie. W listopadzie wymieniano liczbę 1888 mln ton. Zbiory pszenicy powinny być większe o 3 proc. i wynieść 611 mln...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta