Z uszlachetniania można żyć
Inwestorzy zagraniczni krytykują najnowsze zmiany kodeksu
Z uszlachetniania można żyć
Według podmiotów handlujących z zagranicą coraz więcej ich klientów przenosi swoje interesy do Rumunii, Bułgarii, na Ukrainę, mimo że dotychczas te kraje nie mogły z nami konkurować, chociażby przy szyciu odzieży na zlecenie zachodnich klientów. Winne są temu polskie przepisy celne -- twierdzą przedsiębiorcy. Tymczasem proponowane przez Główny Urząd Ceł i rozważane przez rząd nowelizacje kodeksu celnego oraz aktów prawnych z nim związanych dotyczą spraw marginalnych. Jako kuriozalny przykład podawana jest likwidacja uchybienia polegającego na braku możliwości tankowania jachtów bez opłaty celnej.
Te działania zastępcze przesłaniają rzeczywiste potrzeby zmian. Jedne z ważniejszych dotyczą uszlachetniania czynnego i biernego. Taką opinię coraz częściej głoszą przedstawiciele agencji celnych, organizacji zrzeszających przedsiębiorców czy w końcu osoby najbardziej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta