Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatki

22 maja 1999 | Prawo | IL AG

Podatki

PODATKI/ PRAWO CO DNIA 13

118 (5283)

22 -- 23 maja 1999

Od przychodów ewidencjonowanych

Po rozwiązaniu spółki cywilnej

RYCZAłTY

Graniczna kwota przychodów decydująca o objęciu podatników zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych jest taka sama dla prowadzących działalność na własne nazwisko jak dla spółek cywilnych, ponieważ dla jej ustalenia przychody wspólników sumuje się. Rozwiązanie spółki cywilnej i rozpoczęcie w następnym roku podatkowym przez poszczególnych wspólników działalności gospodarczej na własny rachunek pozwoli im uzyskać (zachować) prawo do opodatkowania w tej formie.

Zgodnie z ustawą z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. nr 144, poz. 930; dalej: u. z. p. ) w 1999 r. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych obejmie osoby (jeżeli nie należą do grup wyłączonych z tej formy opodatkowania) , które w 1998 r. uzyskały przychody:

* z działalności gospodarczej prowadzonej wyłącznie samodzielnie wwysokości nie przekraczającej 400 tys. zł, * wyłącznie z tytułu udziału w spółce, a suma przychodów wspólników spółki z tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1704

Spis treści
Zamów abonament