Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ludwik Cichowicz

26 maja 1999 | Prawo | KP

LEKSYKON PRAWNIKOW POLSKICH

Ludwik Cichowicz

Wśród osobowości Komisji Kodyfikacyjnej RP (1919--1939) zwraca uwagę jeden zjej wiceprezydentów, poznański adwokat Ludwik Cichowicz. Wpracach wydziału cywilnego Komisji brał bardzo czynny udział, jednak z powodu ciężkiej choroby w 1926 r. musiał złożyć mandat. Będąc znakomitym znawcą prawa niemieckiego, miał jednak znaczny wkład w unifikację prawa pozaborczego trzech dzielnic, będącą wstępem do prac nad nowym kodeksem cywilnym.

Ludwik Zachariasz Cichowicz urodził się w 1857 r. w Poznaniu. Nie ma dokładnych danych o latach szkolnych i studiach prawniczych tego wybitnego Wielkopolanina, wiadomo natomiast, że od 1886 r. był już adwokatem w Poznaniu przy Sądzie Okręgowym (Landgericht) . Po kilku latach pracy zawodowej został mianowany również na stanowisko notariusza przy Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu. Łączył więc te funkcje, stanowiące dowód zaufania publicznego.

A przyszło działać Cichowiczowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1707

Spis treści
Zamów abonament