Kapelusze na głowy
Kapelusze na głowy
FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI
Rocznik 1959. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1980 - 1982 przewodniczący NZS. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych uczestnik Ruchu "Wolność i Pokój". W wieku lat trzydziestu został wiceprzewodniczącym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Za rządu Hanny Suchockiej był szefem Urzędu Rady Ministrów. Wcześniej należał do Unii Wolności, teraz jest członkiem Stronnictwa Konserwatywno - Ludowego. Poseł z list AWS. W swoim okręgu wyborczym, w Krakowie, dostał 50 tysięcy głosów. Przewodniczy Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Czy chciałby pan żyć w latach trzydziestych?
- W ciągu ostatnich dwóch stuleci, im wcześniej, tym lepiej. Ponieważ pod koniec XVIII wieku pojawiły się już pewne udogodnienia cywilizacyjne, ale nie zaczęły jeszcze nad wszystkim dominować przejawy masowości: w kulturze, w zachowaniach społecznych, w polityce. Tak, lata trzydzieste mogłyby być. Zwłaszcza że moja świętej pamięci mama przedstawiała mi te lata absolutnie jako "wiek złoty". I jestem pod wpływem legendy tych lat wyniesionej z domu.
Pytając o lata trzydzieste, chciałam poruszyć bardzo poważną sprawę kapeluszy. Wówczas właściwie wszyscy mężczyźni, bez względu na porę roku,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta