Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Broń w walce konkurencyjnej

10 maja 2000 | Moja Kariera | AG

MOTYWOWANIE

Pakietowe formy wynagradzania

Broń w walce konkurencyjnej

Niektóre firmy stosują w celach motywacyjnych tzw. pakiety płacowe zawierające, oprócz uposażenia pieniężnego, także inne elementy wynagradzania. Jedną z takich firm jest Huta Szkła Jarosław (HSJ). Pakietem płacowo-świadczeniowym objętych jest w tej firmie ok. 35 osób - kierownictwo i najbardziej cenieni specjaliści.

W Hucie Szkła Jarosław na pakiet płacowo-świadczeniowy składa się m.in: niestandardowo sformułowana, indywidualnie negocjowana umowa o pracę, zapis o zakazie konkurencji, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie na życie, samochód służbowy lub ryczałt samochodowy, telefon komórkowy. W przygotowaniu jest program emerytalny, tzw. III filar. W opinii Włodzimierza Rząsy, dyrektora do spraw personalnych HSJ, pakiet taki odbierany jest przez pracowników jako dowód ich docenienia i wyraz nobilitacji.

Kij i marchewka nie wystarcza

Stosowany w HSJ płacowo-świadczeniowy pakiet wynagradzania to jeden z możliwych elementów pakietowego systemu świadczeń mających zastosowanie w różnych firmach. Najprostsze rozwiązanie, przydatne przede wszystkim w małych firmach, to tradycyjne "płacę i wymagam". Ten prosty sposób wynagradzania oparty jest wyłącznie na motywacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament