Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zgoda z zastrzeżeniami

10 maja 2000 | Kraj | EO JP

Sejm

Debata o polskiej polityce zagranicznej

Zgoda z zastrzeżeniami

Wybrane ze stenogramu

Po upływie roku od przystąpienia Polski do NATO możemy mieć satysfakcję, że nasz kraj osiągnął największy standard bezpieczeństwa. Polska nie ma obecnie wrogów w żadnym z państw ani bliskich, ani dalekich - mówił minister Bronisław Geremek, przedstawiając wczoraj w Sejmie doroczną informację o kierunkach polskiej polityki zagranicznej. W życiu międzynarodowym pojawiają się jednak czynniki niepokojące i napięcia, wobec których nie możemy pozostać obojętni - mówił szef polskiej dyplomacji. Proces globalizacji stwarza przed naszym krajem szanse na nadrobienie opóźnień cywilizacyjnych, ale też zmusza do podniesienia konkurencyjności.

W debacie nad polityką zagraniczną pomiędzy głównymi ugrupowaniami politycznymi panowała zgoda co do generalnych jej kierunków. Podkreślali to w swych wystąpieniach przedstawiciele wszystkich klubów. Pojawiły się jednak akcenty krytyczne co do kwestii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament