Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tematy bezpieczne i dla wybranych

10 maja 2000 | Kraj | DP

MATURA

Język polski

Tematy bezpieczne i dla wybranych

Prawie czterysta tysięcy tegorocznych maturzystów pisało wczoraj egzamin z języka polskiego. Mieli do wyboru cztery tematy, przy czym temat czwarty - interpretacja załączonego wiersza lub prozy cieszył się najmniejszym zainteresowaniem. Coraz popularniejszy jest natomiast, zrywający z formułą klasycznego wypracowania, temat polegający na testowym sprawdzeniu rozumienia załączonego tekstu oraz napisaniu krótkiej rozprawki do niego nawiązującej. W województwie mazowieckim w taki właśnie sposób zdawał egzamin co drugi maturzysta.

Zdający otrzymali 2,5-stronicowy tekst Jana Tomkowskiego "Robinson Cruzoe, Don Kichot i tłum", podzielony na akapity. Zdający musieli wypełnić 23-punktowy test składający się z pytań dotyczących właśnie konkretnych akapitów tego tekstu, a potem napisać 3-, 4-stronicową rozprawkę na jeden z dwóch tematów.

- Szalenie trudno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament