Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyskają wielodzietni, stracą twórcy i budujący

10 maja 2000 | Ekonomia | KJ

PODATKI

Co uzgodniła koalicja w sprawie podatku od osób fizycznych

Zyskają wielodzietni, stracą twórcy i budujący

W najbliższy piątek lub najpóźniej w przyszłym tygodniu Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpocznie prace nad projektem zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W nocy z poniedziałku na wtorek liderzy koalicji AWS i UW uzgodnili założenia tego projektu.

Z ustaleń wynika, że w przyszłym roku bez zmian pozostałaby stawka 19 proc., natomiast obniżone byłyby dwie pozostałe: z 30 proc. do 29 proc. i z 40 proc. do 36 proc. W 2002 r. obowiązywałyby stawki: 19, 28 i 35 proc., natomiast w 2003 r. byłyby już tylko dwie stawki: 18 i 28 proc.

Nie zmieniłby się sposób waloryzacji przedziałów skali podatkowej oraz kwoty zmniejszającej podatek; nadal byłyby podnoszone co roku o tyle, o ile wzrosły płace w gospodarce w trzech kwartałach.

Pozostałyby wspólne rozliczenia małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci. Z tego drugiego rozwiązania mogłyby korzystać też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament