Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najkrócej

10 maja 2000 | Prawo | JO

NAJKRÓCEJ

Czerwiec '76 Kolejna rozprawa 19 maja

Kazimierz R., jeden z czterech oskarżonych w sprawie radomskiego Czerwca '76, po raz kolejny nie stawił się na wezwanie Sądu Rejonowego w Radomiu. R., były naczelnik ds. SB KW MO w Radomiu, miał być we wtorek poddany badaniom przez biegłych lekarzy laryngologów, którzy mieli ocenić zasadność dotychczasowych jego zaświadczeń lekarskich. Podsądny przesłał do sądu list z informacją, że jest w szpitalu. Przewodniczący składu orzekającego wyznaczył kolejny termin rozprawy na 19 maja, tj. 35 dni od daty ostatniego posiedzenia sądu. W sprawie wydarzeń radomskiego Czerwca '76 na ławie oskarżonych zasiada czterech wysokich funkcjonariuszy MO, SB i Służby Więziennej. Prokuratura zarzuca im bezprawne uwięzienie połączone ze szczególnym udręczeniem 58 osób zatrzymanych w czasie robotniczego protestu. (M.W.)

Chcieli powiesić współwięźnia

Za psychiczne i fizyczne znęcanie się, gwałt i próbę zabójstwa współosadzonego w Areszcie Śledczym w Toruniu 18-letniego Roberta K. stanęli we wtorek przed miejscowym Sądem Okręgowym Sebastian...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament