Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pod czasową ochroną

10 maja 2000 | Prawo | HF

PIERWSZE CZYTANIE

Zmiana ustawy o cudzoziemcach

Pod czasową ochroną

Cudzoziemcy uzyskają w Polsce czasową ochronę, jeśli opuścili swój kraj z powodu np. wojny czy konfliktów etnicznych - przewiduje rządowy projekt noweli do ustawy o cudzoziemcach, której pierwsze czytanie ma się odbyć podczas trwającego posiedzenia Sejmu. Uproszczona ma być też procedura wizowa oraz wydawania zezwoleń na pobyt w naszym kraju, a sprawami cudzoziemców zajmie się osobny urząd.

Projekt dostosowuje ustawę o cudzoziemcach przede wszystkim do prawa unijnego. Jest to kolejny etap związanych z tym zmian. Uchwalona 25 czerwca 1997 r. ustawa wiele z nich wprowadziła. Od tego czasu była dwukrotnie nowelizowana.

Według projektu cudzoziemcy przebywający w naszym kraju będą mieli więcej praw niż dotychczas. Do ustawy wprowadza się nowy rozdział dotyczący ochrony czasowej. Otrzymają ją cudzoziemcy, którzy opuszczą swój kraj z powodu wojny, w tym domowej, konfliktów etnicznych lub rażących naruszeń praw człowieka. Ochrona ma trwać do czasu, gdy cudzoziemiec będzie mógł bezpiecznie powrócić do siebie. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament