Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydarzenia projekty produkty

10 maja 2000 | Nauka i Technika | DN

WYDARZENIA - PROJEKTY - PRODUKTY

Dzikie zwierzęta atrakcją turystyczną

Kraje Europy powinny wykorzystać żyjące jeszcze na ich ziemiach rzadkie zwierzęta, rozwinąć turystykę w stylu safari i tym samym przyczynić się do ochrony ginących gatunków - uważa Ogólnoświatowa Fundacja ds. Natury (WWF). W raporcie, opublikowanym wczoraj w Londynie, WWF stwierdza, że żyjące na swobodzie w krajach europejskich takie zwierzęta, jak niedźwiedź brunatny czy ryś mogłyby przyciągnąć wielu turystów, a tym samym - stać się źródłem niemałych dochodów lokalnych społeczności. Jednocześnie wpływy z turystyki mogłyby przyczynić się do ochrony tych właśnie gatunków zwierząt. Europejski niedźwiedź brunatny jest obecnie o wiele bardziej zagrożony od chronionej chińskiej pandy, a iberyjskie rysie prawdopodobnie całkowicie wyginą już za dziesięć lat - ostrzega WWF. Fundacja w ostatnim czasie przeprowadziła badania w Rumunii, Polsce, we Włoszech i Francji. Dowiodły one, że możliwości rozwoju "faunoturystyki" w tych krajach są niemal całkowicie zaniedbane. WWF częściowo finansowała podobny projekt w Rumunii i w efekcie okazał się on sukcesem.

Zanik neuronów

Naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie zaobserwowali, że choroba Alzheimera wiąże się z zanikiem mikroskopijnych pionowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2006

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament