Oxford tył naprzód
"Oxford tył naprzód"
Opublikowany w "Magazynie" nr 18 tekst Pawła Tomczyka "Oxford tył naprzód" o ściąganiu wzbudził żywy oddźwięk Czytelników. W sondzie, zamieszczonej w internetowym wydaniu "Rzeczpospolitej", wzięło udział 1060 osób. 480 odpowiedziało zdecydowanie, że ściągać nie wolno, 81 było zdania, że raczej nie wolno. Zdecydowanie za ściąganiem opowiedziało się 318 osób, opcję "raczej wolno" wybrało 102 czytelników. 79 osób nie było zdecydowanych. Przedstawiamy fragmenty wybranych listów, dziękujemy za wszystkie.
Miłość i powołanie
Źle uczony uczeń rzadko umie to, co powinień umieć i ucieka się do ściągaczki. Sam ukończyłem Gimnazjum im. S. Batorego dość dawno, przed wojną. W tej szkole mało kto ściągał, a jeżeli już - choć był nawet lubianym kompanem - nie wzbudzał zaufania ani szacunku w sprawach, które traktowaliśmy poważnie.
Problem leży po stronie szkoły, programów i metod nauczania, a może przede wszystkim nauczycieli, ich umiejętności i autorytetu. Z programami i przed wojną nie było dobrze, jednak nauczyciele potrafili traktować je selektywnie, stosując dobre metody nauczania i mądrze je modernizując. Dziś nauczyciele (miałem z nimi do czynienia na kursach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta