Kontrakt dla dwóch
Fuzja Polskiego Monopolu Loteryjnego z Totalizatorem Sportowym
Kontrakt dla dwóch
MARIUSZ PRZYBYLSKI
Polski Monopol Loteryjny i Totalizator Sportowy połączą się - zadeklarowali prezesi tych firm ministrowi skarbu Emilowi Wąsaczowi. Najprawdopodobniej połączone firmy będą pracować w jednym systemie on-line, który zastąpi umowę TS z amerykańską firmą GTECH. Ta umowa wygasa w październiku 2001 roku, ale nowego operatora trzeba wybrać do końca czerwca tego roku.
18 maja prezes PML Kamil Górecki i zasiadający w fotelu prezesa TS Władysław Jamroży zwrócili się do ministra skarbu Emila Wąsacza z prośbą o opinię w sprawie przygotowanej przez nich koncepcji połączenia firm. 24 maja podczas posiedzenia rady nadzorczej TS Władysław Jamroży poinformował jej członków, że chciałby, aby firmy się połączyły. Dzień wcześniej zebrała się rada nadzorcza PML. To, że do fuzji firm kiedyś musi dojść, wiadomo od prawie dziesięciu lat. Konkurowanie dwóch państwowych monopolistów nie służy dochodom państwa.
Na minusie
PML przynosi straty. Ujemny wynik firma odnotowała np. w 1996 roku (825,5 tys. zł) i w zeszłym roku (153 tys. zł). Firma nie ma żadnego majątku - prócz losów. Jej biuro mieści się w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta