Pieniądze zaczną wracać
Na jakich zasadach będą unieważniane umowy z OFE
Pieniądze zaczną wracać
Tylko przez pierwszy kwartał tego roku ponad 1700 osób poskarżyło się UNFE, że sfałszowano ich podpisy na umowach z otwartymi funduszami emerytalnymi (OFE). Fundusze powiadomiły już ZUS o chęci wycofania około 6 tys. umów.
Wielu czytelników pyta, co mają robić, gdy zorientowali się, że sfałszowano ich podpis w umowie z OFE. Maria K. powiedziała o tym akwizytorowi, który podpisał z nią umowę. Ten jednak przekonywał, że klientka jest po prostu roztargniona i zapomniała o umowie zawartej wcześniej z tym samym OFE. Podpisy Marii K. na dwóch umowach wyglądały zupełnie inaczej. Nie było wątpliwości, że pierwszy został sfałszowany.
Nie tylko zakwestionowanie podpisu może być przyczyną wycofania umowy z OFE. Umowa jest nieważna np. także wtedy, gdy akwizytor nie poinformował przy jej podpisywaniu, że klient utraci prawo do wcześniejszej emerytury, jeśli przystąpi do OFE. Niektórzy z obecnych członków OFE składają więc w funduszu pisemne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta