Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W zgodzie z tradycją

24 lipca 2000 | Raporty | EZ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

CERAMIKA BUDOWLANA

Cegły dobre na wszystko

W zgodzie z tradycją

Szkoła podstawowa we wsi Paniówki k. Gliwic zbudowana z cegły Sahara

FOT. GOZDNICKIE ZAKŁ. CERAMIKI BUDOWLANEJ

Wyroby ceramiki budowlanej, nazywanej potocznie ceramiką czerwoną, w skład której wchodzą m. in. cegły, odznaczają się wysoką wytrzymałością, dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną, a także odpornością na erozję. Budowanie domu z cegieł nie wymaga też używania ciężkiego sprzętu na placu budowy, co korzystnie wpływa na koszty ponoszone przez inwestora.

Wszelkie zaprawy budowlane dobrze trzymają się ceramiki, co jest szczególnie ważne w przypadku użytkowania domu w wilgotnym otoczeniu.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, trudno się dziwić, że domy budowane z cegły ceramicznej wciąż cieszą się wielkim powodzeniem. Mimo że w ciągu ostatnich 10 lat poziom produkcji ceramiki budowlanej znacznie się obniżył, to jednak jej udział w ogólnym zapotrzebowaniu na materiały budowlane służące do wznoszenia ścian, wciąż przekracza 30 proc.

Największą grupę zakładów działających na rynku ceramicznych materiałów budowlanych w kraju stanowią firmy powstałe lub zmodernizowane w latach 80. i 90. oraz przedsiębiorstwa filialne firm zagranicznych.

Modernizacja zakładów polegała przede...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament