Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pięciu służy na stojąco

24 lipca 2000 | Publicystyka, Opinie | IT
źródło: Nieznane

REPORTAż

Święto Policji. Komendant z Dobrego Miasta dostał nagrodę. Na rękę osiemdziesiąt złotych

Pięciu służy na stojąco

- Bezpieczeństwo jest priorytetem rządu - mówił premier Jerzy Buzek podczas centralnych uroczystości Święta Policji w Szczytnie. Twierdził, że ludzie czują się coraz bezpieczniej w swoim otoczeniu. Według sondaży poczucie bezpieczeństwa wśród społeczeństwa jest niskie; 48 proc. ocenia dobrze pracę policji, 44 proc. - źle. FOT. TOMASZ RADZIK

IWONA TRUSEWICZ

Komisariat IV Policji w wojewódzkim Olsztynie zajmuje kilka klitek w wieżowcu PKP przy olsztyńskim dworcu. Pokoje małe, ciasne. Koślawe meble z lat sześćdziesiątych. Jeden dziesięcioletni terminal komputerowy. Ściany niemalowane od lat. W łazience odpadają kafle, rdzawe rury przeciekają.

Dziurę w ścianie, "przez którą widać dworzec w Katowicach", policjanci sami zatkali dyktą. W komisariacie miejsca starczy dla dziewiętnastu funkcjonariuszy. Pozostałych pięciu nie ma gdzie usiąść.

Dowody w zakamarku

- Nie ma tu żadnej intymności. W jednym pokoju tłoczą się dwaj, trzej policjanci oraz składający zeznania. Nigdy nie siedzę sam. Zawsze mam w pokoju dwóch funkcjonariuszy, dla których nie starczyło miejsca. W korytarzu spisujemy zgłoszenia o przestępstwie. Dowody rzeczowe trzymamy w zakamarku za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament