Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzornictwo w tyle za jakością

24 lipca 2000 | Raporty | AB NE

PŁYTKI CERAMICZNE

Krajowi wytwórcy zwiększają moce produkcyjne

Wzornictwo w tyle za jakością

  • Jak kupować płytki Na rynku płytek ceramicznych w tym roku nie należy spodziewać się większych zmian. Sprzedaż niewiele będzie odbiegała od ubiegłorocznej. Natomiast już w 2001 roku możliwości produkcyjne polskich firm mogą przekroczyć krajowy popyt.

    To może spowodować wojnę cenową, a w dalszej konsekwencji - bankructwo najsłabszych wytwórców. Alternatywą jest eksport do krajów byłego Związku Radzieckiego, ale tam ulokowali się już europejscy potentaci z Włoch i Hiszpanii.

    Najwięksi w Polsce producenci płytek na koniec 2000 roku spodziewają się wyników minimalnie lepszych od ubiegłorocznych lub porównywalnych. W pierwszym półroczu tego roku przykrą niespodzianką dla większości producentów był czerwiec.

    - Gorsza od spodziewanej sprzedaż w czerwcu była wyraźnie widoczna. Trudno jednak znaleźć racjonalne wytłumaczenie tego spadku. Być może pod wpływem sytuacji politycznej i kilku innych czynników pogorszyły się nastroje konsumenckie - mówi Marek Śliwiński, dyrektor do spraw sprzedaży w firmie Ceramika Nowa Gala.

    - Sprzedaż płytek w pierwszym kwartale tego roku była lepsza, niż zakładaliśmy, natomiast gorszy okazał się czerwiec. Możliwe, że zmieniają się zwyczaje w budownictwie i inwestorzy

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament