Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pchli targ w Internecie

24 lipca 2000 | Ekonomia | AB a.mac

AUKCJE

Transakcje za 11 mln zł

 • Lista witryn aukcyjnych Pchli targ w Internecie

  Wartość transakcji, które w tym roku zostaną zawarte na polskich internetowych aukcjach, wyniesie ok. 11 mln zł - oceniają przedstawiciele firm oferujących serwisy aukcyjne.

  Wartość transakcji nie jest duża, ale trzeba pamiętać, że większość polskich wirtualnych aukcji ma krótki, kilkumiesięczny staż. Ich operatorzy na razie inwestują i liczą, że za kilka lat przyzwyczaimy się do opróżniania strychów i piwnic za pośrednictwem Internetu, dając szansę na rozwój rodzimej wersji amerykańskiego eBay.

  - Nigdy nie myślałam, że będę mogła te książki sprzedać - mówi Beata, która na internetowej aukcji pozbyła się kilkunastu zalegających na regale powieści sensacyjnych. Na pomysł z aukcją wpadł mąż, przeglądając internetowe serwisy. Ktoś z Wałbrzycha tanio sprzedawał używane kasety wideo z filmami Disneya. Mąż zaryzykował i wygrał licytację obliczając, że nawet jeśli trafi na oszusta, to i tak strata nie będzie duża.

  Na oszusta nie trafił, a kasety za zaliczeniem pocztowym dotarły do adresata w ciągu kilku dni. Potem sami zdecydowali się na sprzedaż niepotrzebnych książek.

  Choć takich osób jak Beata przybywa, internetowe aukcje nie są jeszcze w Polsce zbyt popularne, a ich operatorzy mogą tylko marzyć o zyskach i popularności,

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament