Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Farmaceutyczny pat

24 lipca 2000 | Ekonomia | JB MP
źródło: Nieznane

POLSKA-UE

Spór o zasady ochrony patentowej leków

Farmaceutyczny pat

Żądania Unii Europejskiej, która domaga się przyjęcia przez Polskę unijnych zasad ochrony patentowej leków, wymusi sprzedaż krajowych przedsiębiorstw europejskim potentatom farmaceutycznym na korzystnych warunkach - uważają nasi negocjatorzy. Unia replikuje, że jej propozycja w niczym nie naruszy interesów polskich firm. Negocjacyjny pat trwa od roku.

Rozstrzygnięcie sporu jest ostatnim warunkiem zamknięcia rozmów o prawie spółek. Rozmowy w tej dziedzinie rozpoczęły się 21 czerwca 1999 r.

Propozycje Unii przyjęły już Słowenia, Estonia i Cypr. Wkrótce powinny to zrobić Czechy. - Rozumiem motywacje Estonii - tam cały przemysł farmaceutyczny sprowadza się do jednego zakładu przepakowywania leków. Jest natomiast zaskakujące, dlaczego Słowenia przyjęła warunki Unii - mówi jeden z czołowych polskich negocjatorów.

Dodatkowy certyfikat

Unia proponuje, aby w dniu przystąpienia Polski do UE zaczął obowiązywać tzw. dodatkowy certyfikat ochronny (SPC), wydłużający okres ochrony patentowej leków o 5...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament